Emocionuese: 29 vjet nuk ishte në Kosovë, mërgimtari shpërthen në lot kur takon familjen

Emocione të shumta, lot dhe përqafime

Nuk ishte në Kosovë gati tre dekada. E pas plot 29 vitesh, Xhafer Idrizi, erdhi nga New York-u për ta vizituar familjen dhe vendlindjen.

Atë po e prisnin familjarët në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”.

Emocione të shumta, lot dhe përqafime shpërthyen kur ai u takua me familjen e tij.

Sipas familjarëve arsyeja pse Xhafer Idrizi, nuk kishte mundësi të vinte në vendlindje ishte për shkak të rregullimit të dokumentave./klankosova/

Pamje nga momenti i takimit të publikuara nga familja:

https://orainfo.net/wp-content/uploads/2021/05/169260027_511855333285745_1202987045424795191_n.mp4

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey