Emocionuese/ Momenti kur gjyqtari e mbyll ndeshjen, Messi shpërthen në lot!

Mbrëmë, Argjentina fitoi kundër Brazilit me rezultat 1:0 në finale të Kupës së Amerikës.
Ky ishte trofeu i parë i kapitenit, Lionel Messi me kombëtaren e Argjentinës.
Një kamerë e ka fokusuar Lionel Messin në momentin kur gjyqtari dha sinjalin për përfundimin e ndeshjes.
Lionel Messi ra me gjunjë në tokë dhe lotët e tradhtuan. Të gjithë lojtarët e Argjentinës vrapuan drejt tij për të festuar.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey