Në pritje të fëmijës së parë, e fejuara e Boris Johnson del me koronavirus

Carrie Symons ka njoftuar se ajo ka rezultuar pozitive me Covid-19. E fejuara e kryeministrit britanik,…

U akuzua nga Gjermania për pirateri moderne, reagon kompania amerikane: Të pavërteta

Kompania amerikane 3M hodhi poshtë akzuat e bëra nga Gjermania se një ngarkesë me 200 thousand…

Pa sporte e pa kazino, amerikanët detyrohen që të vënë bast për …motin

Me koronavirusin që ka mbyllur çdo aktivitet sportiv, e po ashtu edhe kazinotë, bastexhinjtë amerikanë detyrohen

on 1 milion të prekur nga koronavirusi në botë, ja vatrat e rrezikut

Numri i të prekurve nga koronavirusi në gjithë globin, që prej nisjes së përhapjes dhjetorin e

Kërkesa për maskat, Turqia prodhon 1 milionë të tilla në një javë

Kërkesa për maskat mjekësore është shumë e madhe anembanë planetit për shkak të COVID-19 dhe një

Imazhet rrëqethëse, hapen qindra varre për të vdekurit nga koronavirusi (PHOTO)

Brazili po përgatitet për skenarin më të keq të mundshëm, si pasojë e përhapjes së koronavirusit.

Frika nga COVID-19, Shtëpia e Bardhë vendos një rregull të ri për të takuar Trump

Çdo person që takon presidentin Donald Trump ose zv/presidentin Mike Pence do të duhet që të

Diell dhe plazh, ky është vendi që po rrezikon katastrofën (PHOTO)

Një plazh mjaft popullor në Sidnei vazhdon të jetë i mbushur plot, pavarësisht thirrjeve të shumta

Business with rapid tests for the coronavirus

Ende nuk është e qartë se sa njerëz mund të jenë infektuar me koronavirusin dhe nuk

Renowned singer and her son with coronavirus, that's what makes it (PHOTO)

Pink ka zbuluar se ajo dhe djali i saj tre vjeçar Jameson kanë rezultuar pozitiv me

684 dead in a day / England on alert: Worse comes to ...

Numri i të vdekurve nga koronavirusi në Britaninë e Madhe ka arritur në 3,605, pasi brenda

China stopped everything 3 minutes, What happened instead (PHOTO)

Kina ka mbajtur disa minuta heshtje për të nderuar viktimat e shkaktuara nga koronavirusi. Këtë të

Si e ndaloi gjenerali amerikan përhapjen e COVID-19 në Korenë e Jugut

“Vepro herët, me të gjithë forcën”, kjo është këshilla që jep Gjenerali Robert Abrams për të

Sa dhimbje! Vdiq nga koronavirusi, 13-vjeçari varroset pa familjen e tij (PHOTO)

Kjo është historia rrëqethëse e familjes britanike, e cila u detyrua të qëndronte në izolim gjatë

Infektohen me koronavirus 11 fëmijët e një familjeje (Photo)

Koronavirusi ka prekur një familje prej 13 anëtarësh në Spanjë, that 11 janë fëmijë. Familja Cebrian

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey