Novavax vaccine gives positive effects / 131 first-phase volunteers developed antibodies

Ndërmarrja bioteknike Novavax, ka publikuar rezultatet pozitive nga studimet e fundit të cilat tregojnë se vaksina

SMART PUBLISHER

“Age, age, wash your hands!”

E keni dëgjuar një milion herë: Në luftën kundër COVID-19, arma jonë më e mirë është

SMART PUBLISHER

Why there are so many positive asymptomatic people? Here is what scientists say

Të dhënat për COVID-19 përmbajnë një realitet shqetësues: ne nuk e kemi idenë kush, mes nesh,…

SMART PUBLISHER

Medicinal plants that relieve anxiety and stress

Bimët mjekësore me aftësi shëruese janë përdorur në metodat tradicionale dhe jo tradicionale mjekësore që 5000

SMART PUBLISHER

How harmful is air conditioning? Here is what the facts say!

Në verë, për të përballuar vapën, kondicioneri rrallë se fiket, në dhomë apo makinë. Pyetja që

SMART PUBLISHER

study: The coronavirus is transmitted more within the family

Epidemiologët e Koresë së Jugut kanë zbuluar se koronavirusi i ri ka më shumë tendencën të

SMART PUBLISHER

The effective Oxford vaccine will be tested in this state

Vaksina efikase kundër Covid-19, e zhvilluar nga Universiteti i Oksfordit, do të testohet te qytetarët në

SMART PUBLISHER

Arsyeja se pse nuk duhet ta ulni kurrë maskën në mjekër

Maskat janë bërë të detyrueshme në ambientet e mbyllura në vendin tonë që nga 15 korriku,…

SMART PUBLISHER

Eksperti: Njerëzimi do jetojë me COVID-19 për shumë vite

Sipas një eksperti britanik, njerëzimit do i duhet të jetojë me koronavirusin për dekada. Drejtuesi i

SMART PUBLISHER

Teknika e re mjekësore zbulon kancerin 4 vjet para se të shfaqet

Një teknikë e re e testimit të gjakut ka arritur të zbulojë pesë forma të zakonshme

SMART PUBLISHER

Forecast: Most of the world will face Covid19, without a vaccine

Klaus Stohr u ka kërkuar qeverive për shumë vite, që të përgatiten për mundësinë e një

SMART PUBLISHER

“THE ECONOMIST”: You may have lost interest in the pandemic. She has not lost interest in you

THE ECONOMIST Eshtë shastisëse se sa shpejt është përhapur pandemia, pavarësisht të gjitha përpjekjeve për ta

SMART PUBLISHER

Ilaçi kundër yndyrës mund të shpëtojë botën nga Covid-19?

Një ilaç i vjetër anti-trigliceride mund të zvogëlojë simptomat e koronavirusit duke i bërë ato sikur

SMART PUBLISHER

Mathematical modeling / whether 95% of people use masks, infections decrease with 80%

Një model i ri parashikimi Covid-19 sjell një argument bindës për të veshur maska ​​dhe mbulesa

SMART PUBLISHER

The virus from Wuhan is not the same as the current version

coronavirus, që Organizata Botërore e Shëndetësisë e quan armikun numër një në botë, nuk është i

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey