Eriksen nis bisedimet sot me gjigantin evropian

Përfundon sezoni për yllin e Juventusit

Interi është i gatshëm të fillojë negociatat intensive me Tottenham Hotspur, duke shpresuar se do të marrë Christian Eriksen për 10 milion euro sesa 20 milion euro.

Megjithë insistimin e menaxherit të përgjithshëm Beppe Marotta ai nuk ka pasur asnjë kontakt me Spurs ose agjentin e Eriksen, çështja tashmë raportohet të jetë në një fazë të avancuar përmes ndërmjetësve, përcjell ORAinfo.

Përfundon sezoni për yllin e Juventusit

Kontrata e Eriksen me Tottenham skadon në qershor dhe ai mezi pret që të largohet këtë muaj sesa si agjent falas në fund të sezonit.

Sipas La Gazzetta dello Sport, bisedimet e vërteta do të fillojnë sot, me Inter të gatshëm të paguajnë 10 milion €./ORAinfo/

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey