Arrestohen 4 tetovarë të rinjë dhe dërgohen në Shutkë

Nga tridhjetë ditë paraburgim, u është caktuar katër nga pesë të arrestuarit dhe të dyshuarit për

TXIKIAREN ARGITARATZAILEA

Ambasadori i Kosovës Gjergj Dedaj e vizitoi Universitetin e Tetovës

Ambasadori i Kosovës në Maqedoninë e Veriut, Gjergj Dedaj, sot e vizitoi Universitetin e Tetovës dhe

TXIKIAREN ARGITARATZAILEA

Zentral hidroelektrikoen eraikuntza Sharr mendian, ekintzaileek protesta egiten dute

Ndërtimi i pakontrolluar i shumë hidrocentraleve në malin Sharr, ka nxitur reagimin e organizatave ekologjike,

TXIKIAREN ARGITARATZAILEA

Tetovo: Hezitzailea COVID-19 kutsatuta dago, umeak isolatuta daude

Një edukatore e çerdhes “Rinia” në Tetovë ka rezultuar pozitiv me COVID-19.E njëjta tani është në

TXIKIAREN ARGITARATZAILEA

azterketa / Airea gehien kutsatzen den lekuan, COVID-19ren ondorioz hildako gehiago daude

Një studim i ri amerikan sjell në vëmendje të autoriteteve një lidhje të mundshme mes vdekshmërisë

TXIKIAREN ARGITARATZAILEA

Italiako estatuak esker ona ematen dio Teuta Arifi - ARGAZKIA

Mbrëmë në rezidencën e Ambasadorit të Italisë në Shkup, Ekselencës së tij Z. Carlo Romeo, kryetarja

TXIKIAREN ARGITARATZAILEA

Ikasturtean izena emateko hirugarren epea UTn hasi da 2020/21

Në Universitetin e Tetovës, prej sot ka filluar afati i tretë i regjistrimit të studentëve të

TXIKIAREN ARGITARATZAILEA

Cufaj enbaxadoreak erakusten du zenbat kosovar kutsatuta dauden Alemanian coronavirusarekin

Ambasadori Cufaj: 911 kosovarë që jetojnë në Gjermani janë të infektuar me COVID-19. Ambasadori i Kosovës

TXIKIAREN ARGITARATZAILEA

Ramak KSF herritarrekin nola jokatuko lukeen erakusten du Larrialdi Estatua deklaratuko balitz

Rama: FSK nuk përdor forcë ndaj qytetarëve po të shpallej Gjendja e Jashtëzakonshme. Shpallja e Gjendjes

TXIKIAREN ARGITARATZAILEA

Polizia martxan: Azken bi asteetan Kosovon adierazi zen 1.025 isunak COVIDaren aurkako neurriak ez betetzeagatik19

Azken bi asteetan Kosovon adierazi zen 1.025 gjoba për mosrespektim të masave anti-COVID19.

TXIKIAREN ARGITARATZAILEA

mingarria: 34 Shtime-ko urtekoa, Coronavirusarekin kutsatuta zegoela susmatu zuten

Ndërron jetë 34 Shtime-ko urtekoa, dyshohet se ishte i infektuar me Covid. Një zyrtar komunal

TXIKIAREN ARGITARATZAILEA

Belgradeko auzitegiak Nezir Mehmetajen kasua Fiskaltzaren eskuetara itzultzen du, osatzeko

Rastin e Nezir Mehmetajt Gjykata në Beograd ia kthen Prokurorisë për plotësim. Gjykata e Lartë në

TXIKIAREN ARGITARATZAILEA

Vdes anëtari i LDK-së, këto janë fjalët e ministrit Zemaj

Vdes anëtari i LDK-së, ministri Zemaj ka disa fjalë të ndjera për të. Ministri i Shëndetësisë,…

TXIKIAREN ARGITARATZAILEA

I vihet ‘dryni’ klinikës private ku po trajtohej 7 urte, familjarët fajësojnë mjekët

Mbyllet klinika private ku po trajtohej 7 urte, familjarët fajësojnë mjekët. Kjo është klinika ku 7

TXIKIAREN ARGITARATZAILEA

Uran Ismaili: S’ka term më të rëndë se hajn, se Zemajn e kisha quajtur edhe më rëndë

Ismaili: S’ka term më të rëndë se hajn, se Zemajn e kisha quajtur edhe më rëndë.

TXIKIAREN ARGITARATZAILEA

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey