Europa League/ Manchester United me një hap në gjysmëfinale, Roma përmbys Ajaxin

Europa League ka luajtur sfidat e para ccerekfinale për këtë sezon. Manchester United ka bindur me një fitore 0-2 ndaj Grandas.

‘Djajtë e Kuq’ realizuan fillimisht me Rashford, ndërsa në fund shënuan me penallti me Bruno Fernandes. Nga ana tjetër edhe Roma ka fituar përballjen e fortë ndaj Ajax, madje me përmbysje falë golave të Pellegrini dhe Ibanez.

Arsenal është shtangur në Londër nga modestës e Slavia Pragas. Topccinjtë gjetën me vështirësi golin e avantazhit me Nicolas Pepe në minutën e 86-të, kurse në minutën e fundit Tomas Holes i siguroi barazimin ccekëve.

Edhe në sfidën tjetër, Villareal mposht Dinamo Zagrebin falë penalltisë së Gerard Moreno.

(BalkanWeb)

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey