Exit polli i fundit: Edi Rama bie nga pushteti, fiton bindshëm opozita

Kryeministri Edi Rama dhe Partia e tij Socialiste kanë humbur zgjedhjet. Shqipëria sot ka votuar për përbërjen e Kuvendit të ri dhe sipas Burimeve të Gazetës Express fitore ka shënuar opozita.

Shkodra

PD 6

PS 3

LSI 1

PSD 1

Kukes

PD 2

PS 1

Dibra

PD 3

PS 2

Lezha

PD 5

PS 2

Durres

PD 7

PS 6

LSI 1

Tirane

PD 17

PS 16

LSI 3

Elbasan

PD 6

PS 7

LSI 1

Fier

PD 7

PS 8

LSI 1

Berat

PD 2

PS 4

Lsi 1

Korca

PD 5

PS 5

LSI 1

Vlora

PS 7

PD 4

LSI 1

Gjirokaster

PS 2

PD 2

Total

Pd 66 total

Ps 63 total

Lsi 10 total

PSD 1 total

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey