Fatmir Sejdiu tregon a do të bëjë LDK koalicion parazgjedhor

Kandidati për kryetar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fatmir Sejdiu, ka folur për çështjen e zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë, shkruan Insajderi.

Sejdiu në RTV Dukagjini ka folur për zgjedhjet dhe koalicionet e mundshme që partia që ai i takon, t’ë bëjë me partitë e tjera. Ai ka thënë se më mirë do të jetë nëse LDK-ja do të shkojë vetë në zgjedhje.

“Nuk bëjmë koalicione parazgjedhore, nga përvojat që kemi pas me PDK-në nuk është e nevojshme të ketë koalicion me to”, ka potencuar Sejdiu.

Ai ka thënë se përpos me PDK-në, LDK, nuk i kundërshton koalicionet paszgjedhore me partitë e tjera.

The post Fatmir Sejdiu tregon a do të bëjë LDK koalicion parazgjedhor appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk July 31, 2019 4:05 am ne Lajme. ne link https://lajme.mk/?p=147986
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit