Fernandinho do të largohet nga City

Mesfushori brazilian Fernandinho do të largohet nga Manchester City në fund të këtij edicioni, kanë njoftuar të martën mediumet angleze.
Fernandinho do të jetë lojtari i dytë që do të largohet nga skuadra angleze pas Sergio Agueros. Sikurse Aguero, edhe Fernandinho do të largohet si lojtar i lirë pasi kontrata me Cityn i skadon në fund të sezonit.
Fernandinho është i vendosur të largohet nga City pas tetë sezonesh. Ai është pjesë e Cityt prej vitit 2013 kur iu bashkua nga Shakhtar Donetsku dhe me fanellën e ekipit anglez ka fituar tre tituj kampioni në Premier League. Këtë sezon, Fernandinho që është edhe kapiten i Cityt ka regjistruar 26 paraqitje në të gjitha garat duke shënuar një gol dhe asistuar dy herë.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey