Filipçe: Nga e hëna do të vaksinohen edhe fëmijët

Para Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Maqedonisë para mediave është duke u paraqitur ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

Ka njoftuar, se nga e hëna do të vaksinohen edhe fëmijët me vaksinën Pfizer

“Të hënën do të lejohet vaksinimi i fëmijëve nga 12 deri në 15 vjeç me vaksinën Pfizer”, tha Filipçe, transmeton TV21.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey