Filipçe: Nuk lejohet organizimi i dasmave në ambiente të mbyllura, vetëm në të hapur

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, thotë se ende jemi larg për të organizuar dasma në ambiente të mbyllura me shumë persona, transmeton TV21.

“Komunikimet që i kemi me Komisionin për Sëmundje Infektive ata tregojnë se jemi ende larg, për ngjarje në ambiente të mbyllura me shumë persona të mos organizohen. Sërish do të kemi mbledhje dhe do të diskutojmë”, u shpreh Filipçe.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey