Filipçe: Për momentin kemi vetëm një pacient të infektuar me omicron, nuk ka nevojë për masa shtesë

Masat preventive që janë aktualisht në fuqi janë të mjaftueshme dhe nuk ka nevojë për masa shtesë. Tani për tani në vendin tonë kemi vetëm një pacientë të infektuar me variantin e ri omicron.

“Tani për tani kemi vetëm një rast, bëhet fjalë për rast që vjen nga jashtë. Tek ne është diagnostikuar vetëm një rast dhe nuk ka raste të tjera. Nuk ka rritje të pacienteve dhe spitalet punojnë pa presione”, deklaroi Venko Filipçe, ministër i Shëndetësisë, në dorëheqje.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey