Filipçe sot pranon teste për Covid-19, donacion nga Gjermania

Para spitalit modular në kuadër të Klinikës për sëmundje infektive dhe gjendje febrile, sot do të mbahet ngjarja e pranim-dorëzimit të donacionit të testeve.

Testet janë donacion nga Gjermania, ndërkaq ministrit të Shëndetësisë, Venko Filipçe do t’ia donojë ambasadorja e Gjermanisë në vend, Anke Hollshtajn./TV21

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey