Filloi protesta kundër rasteve të montuara

mmm-750x430-1-5

Para pak çastesh ka filluar protesta popullore kundër rasteve të montuara politike në Maqedoninë e Veriut.

Një numër i madh i qytetarëve kanë dalur nëpër rrugët e Shkupit për të shprehur indinjatën dhe pakënaqësitë rreth epilogjeve të rasteve gjyqësore si “Almiri”, “Monstra”, “Alfa”.

Kujtojmë re rasti më i freskët ishte me rastin “Monstra”, ku u dënuan me burgim të përjetshëm vëllezërit Ismailoviq, Fejzi Aziri me 15 vite, Haki Aziri me 9 vite burg. INA

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey