Fitues i “America’s Got Talent” shpallet Dustin Tavella

America’s Got Talent ka shpallur një tjetër fitues.

Dustin Tavella, 35 vjeç, u emërua fituesi i sezonit 16 të “America’s Got Talent” mbrëmjen e së mërkurës, transmeton lajmi.net.

Tavella, është magjistari i tretë që ka fituar ndonjëherë serinë dhe. Ai u largua me një çmim prej 1 milion dollarësh dhe do të titullojë një shfaqje në Hotel dhe Kazino Luxor në Las Vegas.

Gjatë gjithë sezonit, Tavella ka diskutuar të qenit baba i bijve të tij të birësuar, Xander dhe Sylas.

“Jam shumë e lumtur”, tha gjyqtarja Heidi Klum për revistën People pas shfaqjes. “Unë do të isha e lumtur për cilindo nga këta njerëz që keni parë në atë skenë sepse ata janë fantastikë. Ju lloj i bini në dashuri me ta pasi i kemi parë dhe i njihni ata gjithnjë e më shumë. Ata të gjithë Por, ju e dini, Justin mori shumicën e votave, kështu që unë jam shumë e lumtur për të”

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey