Formacionet zyrtare, Manchester City – Leeds United: Guardiola me më të mirët në fushë

Manchester City do ta pres Leeds United në kuadër të javës së 17-të të Ligës Premier.

Qytetarët janë lider me 38 pikë, ndërsa kanë fituar pesë ndeshjet e fundit.

Në anën tjetër Leeds me 16 pikë janë në vendin e 15-të.

Home sweet home! 👋#ManCity pic.twitter.com/8yWwO2Bmo0

— Manchester City (@ManCity) December 14, 2021

Pep Guardiola ia ka besuar sulmin emrave si Bernardo Silva, Mahrez, Foden dhe Grealish.

Nën anën tjetër te Leeds do të luajnë në sulm Raphinha, Harrison, James e Roberts.

Manchester City: Ederson; Stones, Rúben Dias, Laporte; Rodri, Zinchenko, De Bruyne, Bernardo Silva; Mahrez, Foden, Grealish

Leeds: Meslier; Shackleton, Ayling, Llorente, Junior Firpo; Dallas, Forshaë; Raphinha, Harrison, James; Roberts.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey