Formacioni më i mirë i Botërorit pas ndeshjeve të para në grupe

Pas përfundimit të ndeshjeve të para në grupe, ku surprizat nuk kanë munguar është përpiluar edhe një formacion i lojtarëve më të mirë.

Vlerësimi i skuadrës më të mirë është bërë edhe në bazë të statistikave dhe votave që kanë marrë lojtarët pas ndeshjeve të para.

Në këtë formacion dominon Spanja me 3 futbollistë, ndjekur nga Franca e Brazili me nga dy futbollistë. Skema është 4-3-3:

Portier: Thibaut Courtois (Belgjikë)

Mbrojtës: Danilo (Brazil); Hassan Al-Tambakti (Arabia Saudite); Jakub Kiwior (Poloni); Jordi Alba (Spanjë).

Mesfushorë: Adrien Rabiot (Francë); Gavi (Spanjë); Jude Bellingham (Angli).

Sulmues: Olivier Giroud (Francë); Richarlison (Brazil); Ferran Torres (Spanjë).

Pas përfundimit të ndeshjeve të para në grupe, ku surprizat nuk kanë munguar është përpiluar edhe një formacion i lojtarëve më të mirë.

Vlerësimi i skuadrës më të mirë është bërë edhe në bazë të statistikave dhe votave që kanë marrë lojtarët pas ndeshjeve të para.

Në këtë formacion dominon Spanja me 3 futbollistë, ndjekur nga Franca e Brazili me nga dy futbollistë. Skema është 4-3-3:

Portier: Thibaut Courtois (Belgjikë)

Mbrojtës: Danilo (Brazil); Hassan Al-Tambakti (Arabia Saudite); Jakub Kiwior (Poloni); Jordi Alba (Spanjë).

Mesfushorë: Adrien Rabiot (Francë); Gavi (Spanjë); Jude Bellingham (Angli).

Sulmues: Olivier Giroud (Francë); Richarlison (Brazil); Ferran Torres (Spanjë).

Loading...