Formacioni ‘shkatërrues’ i Contes me Eriksen

Sharing is caring!

Milan vjen me transferim të papritur

Inter Milan ka qenë shumë aktiv në tregun e transferimeve dhe tashmë ka përfunduar transferimet e Ashley Young nga Manchester United si dhe Victor Moisiut nga Chelsea, të cilët janë vendosur të rreshtohen në formacionin 3-5-2 të Antonio Conte.

Sidoqoftë, përparësia e vërtetë për Nerazzurri në tregun e transferimeve është Christian Eriksen.

Kontrata e danezit me Tottenham po skadon në fund të sezonit dhe drejtori i Interit Giuseppe Marotta po negocion me klubin anglez që lojtari të arrijë në San Siro tashmë këtë muaj, përcjell ORAinfo.

Milan vjen me transferim të papritur

Palët janë në bisedime dhe Spurs duan 20 milionë euro për Eriksen, në mënyrë që të mos e humbasin atë falas në verë.
Interi aktualisht po ofron më pak se 20 milionë euro, por pritet gjerësisht që të arrihet një marrëveshje deri në fund të janarit.

Por si do të binte Inter në yllin e mesfushës? Gazzetta dello Sport prezantoi njëmbëdhjetëshën e mundshëm fillestar të Antonio Conte.

Formacioni i mundshëm i Interit Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Moisiu, Barella, Brozovic, Eriksen, Young; Lukaku, Lautaro. /ORAinfo/

Sharing is caring!

Loading...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey