FOTO/ Arabia Saudite mbulohet nga dëbora

Disa zona të Arabisë Saudite u mbuluan nga dëbora ditën e djeshme, veçanërisht në rajonet veriperëndimore si malet e Dahr. Pamjet e reshjeve të borës u bënë virale në mediat sociale.

Temperaturat ranë nën 0 gradë Celsius në disa rajone, ndërsa zyra e meteorologjisë së Arabisë Saudite u bëri thirrje banorëve të qëndrojnë në ambiente të ngrohta dhe të shmangin zonat e izoluara.

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey