FOTO/ Njihuni me të dashurën “sekrete” të 67-vjeçarit Putin

Alina Kabaeva është një nga gjimnastet më të dekoruara në histori, por fama e saj më e madhe vjen për shkak të lidhjes me presidentin rus Vladimir Putin.

Bukuroshja ka lindur në vitin 1983 në Uzbekistan, asokohe pjesë e Bashkimit Sovjetik. Ajo u rrit në një familje sportistësh, pasi babai i saj ishte një futbollist profesionist.

Që në moshën tre vjeçare Kabaeva filloi karrierën e saj sportive në gjimnastikë ritmike, duke u bërë një yll në ngjitje në adoleshencën e saj.

Shumë shpejt ajo filloi të fitojë për Rusinë në garat ndërkombëtare. Ajo fitoi modelje arin në Lojërat e Athinës në 2004 dhe bronzin në 2000 në Sidnei.

Ndërsa, një vit më parë u raportua se ajo solli në jetë binjakët në një klinikë VIP në Moskë. Mirëpo, një vit më pas asnjë foto dhe informacion nuk ka dalë mbi binjakët e Putin.

Nuk dihet pse lideri rus i mban kaq sekret informacionet mbi familjen e tij.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey