Jack Ma ul % d'actions d'Alibaba, les vend pour 9.6 milliards de dollars

Coronavirus / Studimi italien: Des anticorps comme les boomerangs, ceux qui sont infectés deviennent plus gravement malades!Themeluesi i Alibaba, Jack Ma ka ulur shumën e aksioneve në kompani në 4.8 për qind nga 6.4 për qind që kishte deri më tani, duke i shitur ato për 9.6 milliards de dollars.

Kjo lëvizje e tij vjen pasi është tërhequr nga pozita e drejtorit ekzekutiv, duke u përqendruar në filantropi

Kompania e tregtimit online nuk ka zbuluar çmimin mesatar të shitjes së aksioneve, mirëpo vlera e një aksioni të tij është rritur për 40 pour cent, krahasuar me vitin e kaluar.

Performanca e aksioneve të Alibaba është ndihmuar nga shitja gjatë periudhës së pandemisë COVID-19.

Në muajin prill të 2019-së, Ma pas një paraqitje në Komisionin amerikan të Sigurimeve dhe Shkëmbimit kishte deklaruar se ka planifikuar të shes deri në 21 milionë aksione brenda një viti për të mbështetur përpjekjet e tij filantropike.

La poste Jack Ma ul % d'actions d'Alibaba, les vend pour 9.6 milliards de dollars est apparu d'abord sur Shqipmedia.

ÉDITEUR INTELLIGENT

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey