La Liga - ce sont les matchs qui relancent la saison

Gazeta britanike: Këta janë top 100 lojtarët në histori të Premierligës

La Liga do të rinisë sezonin më 8 juin.

Pasi filluan stërvitjet grupore, skuadrat e La Liga janë njoftuar se do të mund të kthehen në gara duke filluar nga data 8 juin.

Dritën e gjelbër për rifillimin e futbollit spanjoll e ka dhënë kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez.

enfin, është publikuar edhe kalendari për xhiron e parë të La Liga pas rifillimit të sezonit. Barcelona dhe Real Madrid nuk do të kenë ndeshje të vështira.

tandis que, kryendeshja e kësaj xhiroje do të luhet në Bilbao, ku Athletic pret skuadrën e Atletico Madrid. Interesant pritet të jetë edhe derbi i Andaluzisë, mes Sevilla e Betis.

Më poshtë lajmi ua përcjell të gjitha ndeshjet që rinisin La Ligan.

Athletic Club – Atletico Madrid

Celta Vigo – Villarreal

Espanyol – Alaves

Granada – Getafe

Leganes – Valladolid

Mallorca – Barcelona

Real Madrid – Eibar

R. Sociedad – Osasuna

Sevilla – Betis

Valencia – Levante.

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey