Nombre record / Aux États-Unis, la situation devient incontrôlable, 47 des milliers de personnes infectées en une journée

Shtetet e Bashkuara thyen një tjetër rekord shqetësues të martën, kur regjistruan 47 mijë raste të

ÉDITEUR INTELLIGENT

Covid-19 / Suède mène l'étude: immunité, plus grand que prévu

Suedia u kritikua për qasjen e saj ndaj pandemisë së koronavirusit, pasi në kohën kur Covid-19

ÉDITEUR INTELLIGENT

Vaksina kundër Covid-19 mund të mos funksionojë

Vaksina e koronavirusit mund të mos ofrojë imunitet të plotë kundër sëmundjes. Pohimin e bëri drejtuesja

ÉDITEUR INTELLIGENT

I ofenduan vajzën, Erdogan me tone të ashpra ndaj mediave sociale: Të zhdukim imoralitetin

Një fjalë e thënë kundër vajzës së tij, ka bërë që Presidenti i Turqisë Rexhep Taip

ÉDITEUR INTELLIGENT

“Kishte zero shanse mbijetese”/ Familja po përgatitej për funeralin, por ndodhi mrekullia

Gruaja dhe djali i kishin dhënë lamtumirën e fundit, të bindur se nuk do ta shihnin

ÉDITEUR INTELLIGENT

“Më mbaroi shampoja dhe balsami..”, kodet e fshehta në rrjetet sociale, kuptimi i tmerrshëm pas tyre

Mjaft të rinj po përdorin kode të fshehta në mediat sociale për të treguar luftën e

ÉDITEUR INTELLIGENT

Çmenduri në SHBA/ Njerëz të armatosur deri në “dhëmbë” dalin në protestë (IMAGES)

Prej disa javësh qytetet kryesore në SHBA janë përfshirë nga protesta të mëdha pas vdekjes së

ÉDITEUR INTELLIGENT

FOTO-VIDEO/ Gazetarja e CNN grabitet në transmetim LIVE, autori i vendos thikën

journaliste, Bruna Masado nga Brazili, korespondente për CNN ra viktimë e një grabitjeje, ndërsa ishte duke

ÉDITEUR INTELLIGENT

Sondazhet në pikiatë, a mund të tërhiqet Trump nga gara presidenciale?

Alarmi vjen nga e djathta e madje edhe ultrakonservatorja Foxnews ka nisur të ngrejë si hipotezë.

ÉDITEUR INTELLIGENT

Të pathënat e familjes Trump/ Bllokohet libri i mbesës së Presidentit

Një Gjykatës në Nju Jork ka bllokuar përkohësisht botimin e disa rrëfimeve të mbesës së Donald

ÉDITEUR INTELLIGENT

Tronditet Gjermania/ Ushtarët ‘specialë’ të lidhur me ekstremin e djathtë, shkrihet njësia elitë

Një njësi elitë e Forcave Speciale gjermane, pjesëtarë të së cilës kishin tendenca të ekstremit të

ÉDITEUR INTELLIGENT

Dasma kthehet në tragjedi/ Dhëndri vdes nga koronavirusi, infektohen mbi 90 të ftuar

une 30 vjeçar në Indi humbi jetën 2 ditë pas dasmës së tij si pasojë e

ÉDITEUR INTELLIGENT

Eksperimenti/ Sa na mbron vërtetë maska nga koronavirusi (photo)

jamais, të tregosh diçka në mënyrë vizuale është mënyra më e mirë për të kuptuar. elle…

ÉDITEUR INTELLIGENT

Praga feston ‘fitoren’ ndaj Covid me një banket të madh mbi urë (photo)

Mijëra njerëz shtruan një banket të madh, autour 500 m të gjatë, mbi urën historike ‘Charles’

ÉDITEUR INTELLIGENT

FOTOT e jashtëzakonshme/ Gruaja lind foshnjen në këmbë në parkingun e spitalit

Një video e publikuar nga DailyMail tregon momentin e jashtëzakonshëm, kur një grua nga Florida lind

ÉDITEUR INTELLIGENT

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey