Souffrez du cœur? Et 4 les boissons que vous devriez boire tous les jours

Sëmundjet e zemrës janë nga sëmundjet më të përhapura në vendin tonë. Në Shqipëri, rreth 9000

ÉDITEUR INTELLIGENT

Vous vous sentez fatigué et endormi tout le temps? voici la raison, ne les néglige pas!

Të flesh më tepër seç duhet ka ndikim negativ në shëndetin dhe jetën e njeriut, prandaj

ÉDITEUR INTELLIGENT

La caméra spéciale montre comment le masque protège contre les coronavirus - VIDEO

Miti që një maskë prej cohe të thjeshtë nuk mund të mbrojë kundër koronavirusitm shpesh mund

ÉDITEUR INTELLIGENT

Pourquoi vivons-nous la mort d'un être humain comme une tragédie, et des milliers de statistiques?

Nga Tiffanie Wen “Nëse shoh turmën, nuk do të veproja dot kurrë. Nëse shoh një person

ÉDITEUR INTELLIGENT

Rreziku nga ataku në zemër gjatë të nxehtit, këshilla

Rritja e temperaturave veç djersitjes së tepërt, mund të jetë e rrezikshme sidomos për shëndetin e

ÉDITEUR INTELLIGENT

Përfitimet shëndetësore me konsumimin e pjeprit

Pjepri është fruti ideal për të “luftuar” këto ditë të ngrohta. Falë sasisë së madhe të

ÉDITEUR INTELLIGENT

Ushqimet që mposhtin vapën

Ekspertët rekomandojnë një listë të ushqimeve që do ju ndihmojnë të mbani në kontroll temperaturat e

ÉDITEUR INTELLIGENT

Ordinateur et tente de plage, offre à la Barbade: Venez travailler pour nous

Të gjithë ata që janë të detyruar të punojnë nga shtëpia si pasojë e pandemisë së

ÉDITEUR INTELLIGENT

5 les mauvaises habitudes à changer

Produktiviteti është shumë i rëndësishëm në botën e sotme që lëviz shumë shpejtë. Shumë njerëz provojnë

ÉDITEUR INTELLIGENT

Si të komunikoni me një adoleshent

Përballja me fazën e adoleshencës nuk është kurrë e lehtë, as për ne, as për fëmijët

ÉDITEUR INTELLIGENT

Fundi i një dashurie dhemb, por shëron

Po, fundi i një dashurie mund të jetë shumë i dhimbshëm, por shëron. Gjithçka kalon… Mbaj

ÉDITEUR INTELLIGENT

Momenti epik kur majmuni i hip mbi prehër dhe përpiqet t’i zbërthejë pantallonat e t’i shohë gjoksin turistes (VIDÉO)

Një turiste 38-vjeçare ka vizituar një park natyror në Bali të Indonezisë dhe ka mbetur pa

ÉDITEUR INTELLIGENT

8 pyetjet që duhet bërë para se të martoheni

A po mendoni të martoheni? Nëse përgjigja është pozitive, lexoni me kujdes 8 pyetjet që duhet

ÉDITEUR INTELLIGENT

Shkencëtarët inkurajojnë njerëzit të bëjnë më shumë seks gjatë pandemisë së koronavirusit

Britanikët duhet të inkurajohen të bëjnë seks ose të masturbohen për të luftuar efektet e dëmshme

ÉDITEUR INTELLIGENT

Vendet ku është legalizuar seksi në vende publike

Ligjbërësit në Guadalajara, Meksikë miratuan legjislacionin që tani legalizon aktet e seksit publik përderisa nuk ka

ÉDITEUR INTELLIGENT

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey