Gashi bashkësedoi me Ambasadoren e Britanisë së Madhe në vend

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, sot nëpërmjet platformës online, ka zhvilluar bisedë me ambasadoren e Britanisë së Madhe në vend, Shkëlqesisë së saj, znj. Rachel Golloway.

Në këtë bashkëbisedim të kryetarit Gashi dhe znj. Golloway, u fol për ngjarjet e fundit – dështimin e procesit të bisedimeve me BE-në, ngërçin politik me shtetin fqinj Bullgarinë. Gjithashtu, edhe për proceset rajonale dhe situatën e Covid-19, që po kalon vendi, rajoni dhe bota në tërësi.

Ambasadorja britanike, znj. Golloway, falënderoi kryetarin Gashi, mbi rolin konstruktiv dhe sensibilizues që po luan AlternativA, në hapërimin e rrugës atlantike të vendit drejt BE-së.


Tetovë: Arrestohet një pronar i kafeterie


Mbrëmë (18-nëntor) rreth orës 23 e 15 minuta, zyrtarët e policisë të SPB-Tetovë, kanë arrestuar personin A.Sh. (21) nga Grupçini Read more


Shaqir Fetahu zgjidhet për REIS


Rijaseti i Bashkësisë Fetare Islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut zgjodhi Shaqir Fetahun për kryetar të BFI-së. “Sot është Read more

The post Gashi bashkësedoi me Ambasadoren e Britanisë së Madhe në vend appeared first on ShqipMedia.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey