Gjiganti anglez vihet pas Icardit

“Kush është për një lojë?”, pyet Melinda e ulur mbi një tavolinë të biliardos

Chelsea e ka vënë në sënjestër Mauro Icardin.

“Blues” janë në kërkim të një sulmuesi të rrezikshëm për sezonin e ardhshëm dhe ia kanë vënë syrin sulmuesit të Interit, i huazuar në Paris Saint-Germain

Mauro Icardi është bërë objektiv i Chelseat, shkruan Express.

“Blues” janë në kërkim të një sulmuesi të rrezikshëm për sezonin e ardhshëm.

Prandaj, ata e kanë veçuar sulmuesin e Interit, i cili këtë sezon është i huazuar tek Paris Saint-Germaini.

Klubi francez e ka mundësinë e blerjes përfundimtare të ish-futbollistit të Samprodias për 65 milionë euro.

Por, kampioni i Ligue 1 nuk ka vendosur ende nëse do ta shfrytëzojë këtë mundësi.

27 vjeçarin e do trajneri Frank Lampard në Londër pasi nuk është i kënaqur me fazën ofanzive aktuale të ekipit të tij.

Interesim për përfaqësuesin argjentinas së fundmi kishte shfaqur edhe Juventusi.

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey