“Gjithçka 1 euro”: Luftë ndërmjet blerësve në Rusi(Video)

Qindra blerës u grumbulluan për rroba kur çmimi i sendeve në një shitore gjigante ra në “vetëm një euro” – dhe e zbrazën dyqanin brenda vetëm pesë minutave.

Sipas mediave të huaja, përcjell KosovaToday, pamjet tronditëse tregojnë blerësit “e tërbuar”, madje në disa momente edhe duke i rrëmbyer rrobat nga duart e njëri-tjetrit.

Siç bëhet e ditur, bëhet fjalë për pamje të marra nga një qendër tregtare Stolitsa në Vladikavkaz, në jug-perëndim të Rusisë.

Paraprakisht, siç thuhet më tej, ka qenë një shpallje e bërë ajo që ka nxitur radhë të gjata jashtë dyqanit, përpara se të hapte dyert.

Dhe pavarësisht skenave të çmendura, dyqani ka premtuar të ofrojë shitje të ngjashme në ditët në vijim. /KosovaToday/

Loading...Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk September 9, 2019 9:26 am ne Kurioz. ne link https://lajme.mk/?p=148978
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit