Granit Xhaka reagon në rrjetet sociale pas kualifikimit të Arsenalit në çerekfinale të Ligës së Evropës

Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka ka shfrytëzuar rrjetet sociale për të reaguar pas kualifikimit të Arsenalit në çerekfinale të Ligës së Evropës.

Arsenali u mposht me rezultat minimal 0-1 në shtëpi nga Olympiacosi nga një gol i shënuar nga Youssef El Arabi (51’).

Megjithatë, Topçinjtë kaluan tutje pasi fituan 3-1 në ndeshjen e parë dhe u kualifikuan me rezultat përfundimtar 3-2.

Kjo humbje nuk i ka pëlqyer aspak mesfushorit shqiptar, Xhaka, por është i lumtur me kualifikimin.

Xhaka ka shfrytëzuar profilin e tij privat në rrjetet sociale për të reaguar pas kualifikimit të Arsenalit në çerekfinale.

“Nuk jam i kënaqur me rezultatin e mbrëmjes së sotme, por shumë i lumtur që po kalojmë tutje”.

“Duhet shumë më shumë punë e fortë dhe ne do të japim gjithçka”, ka shkruar Xhaka në profilin e tij në rrjetet sociale. /Telegrafi/

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey