Grubi pyet: Pse Sela dhe Taravari nuk ishin në Tetovë? (Video)

Zëvendëskryeministri Artan Grubi ka reaguar ndaj deklaratave të kreut të Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela kundrejt tij për “keqpërdorim të tragjedisë së Tetovës” dhe mosdhënien e dorëheqjes si formë përgjegjësie.

Grubi pyeti:

“Pse zotëri Sela apo zotëri Taravari nuk kanë qenë në Tetovë t’i vizitojnë familjet, ta vizitojnë vendin ku ka ndodhur tragjedia e madhe e paparë në hapësirat tona dhe pse nuk bënë asgjë që t’u ndihmojnë atyre familje, por përkundrazi e keqpërdorin tragjedinë për politika të imta parazgjedhore”, tha Grubi.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey