Haaland futbollisti i dytë ma i shtrenjtë në botë

Sulmuesi i Borussia Dortmundit, Erling Haaland, është një nga futbollistët më të shrenjtë në botë.

Sipas “Transfermarkt” Haaland është renditur i dyti dhe ka vlerën 130 milionë euro.

20-vjeçari ka kaluar një sezonë fantastike në fanellen e “milionerëve” të Gjermanisë.

Për norvegjezin interesim kanë shprehur shumë skuadra sidomos skuadra londineze Chelsea.

Top 10-shja e futbollistëve më të shtrenjtë sipas “Transfermarkt”.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey