Haaland: Guardiola është pak i çmendur dhe mua më pëlqen kështu

Sulmuesi norvegjez, Erling Haaland, ka vendosur të flasë pas ndeshjes miqësore ndaj Bayern Munich.

Haaland në këtë ndeshje, ka arritur të shënojë gol vetëm pas 17 minutave të inkuadrimit të tij në ndeshje.

“Gjatë viteve të fundit kam parë shumë ndeshje të Cityt dhe në disa të fundit kam vënë re se ata kanë qenë pa sulmues qendror. Unë isha aty për ta plotësuar këtë vend”, tha Haaland, përcjell arbresh.info.

Ndërsa nuk kurseu fjalë edhe për trajnerin e tij të rinjë tek Manchester City., “Ai është pak i çmendur dhe mua më pëlqen kështu. Do të jetë argëtuese. Pas një jave nuk mund të them shumë, por jam stërvitur mirë dhe jam gati për çfarë do të vijë” – ka thënë Haaland. / arbresh.info/

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey