Haaland nuk ka marr pjesë sot në testin e fitnesit tek ekipi i Dortmundi

Sulmuesi i njohur norvegjez, Erling Haaland nuk ka marr pjesë sot në testin e fitnesit tek ekipi i Dortmundi.
Drejtori i Dortmund, Michael Zorc tha me shaka e duke qeshur për “Sky”: “Ai është tashmë në Angli”.
Klubi gjerman nuk është e interesuar ta shesë Haalandin dhe duan ta kenë në ekip edhe për sezonin tjetër.
Chelsea është shumë e interesuar që ta transferoj norvegjezin.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey