Hidhet shorti i Premierligës Angleze, ja xhiroja e parë

Sot është tërhequr shorti për kalendarin e sezonit të ri në Premier League.

Kampionët në fuqi të Premier League, Manchester City do ta nisin sezonin e tyre me një ndeshje në udhëtim, kundër West Ham, përcjell lajmi.net.

Skuadra e Liverpool në anën tjetër luan ndaj Fulham, po ashtu në udhëtim.

Ndeshja më interesante në xhiron e parë mund të jetë ajo mes Everton dhe Chelsea, kurse Man United pret Brightonin.

Më poshtë mund t’i shihni të gjitha çiftet për xhiron e parë të Premier League, për sezonin 2022/23.

Crystal Palace v Arsenal

Bournemouth v Aston Villa

Everton v Chelsea

Fulham v Liverpool

Leeds v Wolves

Leicester v Brentford

Newcastle v Nottingham Forest

Spurs v Southampton

Man Utd v Brighton

West Ham v Man City

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey