Hoxhaj ironizon me VV-në: A jeni gati për pjesën e dytë të dramës?

Hoxhaj ironizon me VV-në.

Pak pak pritet që të fillojë seanca për votimin e presidentit të ri të Kosovës.

Pasi hyri në objektin e Kuvendit të Kosovës, kryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj iu është drejtuar gazetarëve të cilët po qëndronin në hollin e Kuvendit.

“A jeni gati për pjesën e dytë të dramës”, tha shkurt Hoxhaj.

Ai u shpreh kështu pas zhvillimve të djeshme lidhur me Ligjin për Zgjedhjet e Përgjithshme në vend.

Kandidat për president të vendit janë: Vjosa Osmani dhe Nasuf Bejta.

Në sallën e Kuvendit të Kosovës ende nuk kanë filluar të vijnë deputetët e legjislaturës së tetë, madje as vetë ata 41 deputetë që e thirrën këtë seancë të jashtëzakonshme.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey