Humbi zgjedhjet në Kukës, reagon Emri Vata: Patronazhistët dhe super-ministrat ishin me torbën plot

Kandidati i koalicionit opozitar “Bashkë Fitojmë”, Emri Vata ka reaguar për herë të parë pas humbjes së zgjedhjeve për Bashkinë e Kukësit. Zgjedhjet për kreun e ri të Bashkisë së Kukësit u mbajtën pas shkarkimit të Safet Gjicit, i cili ishte pjesë e një skandali seksual në zyrën e tij. “Të dashur miq, të dashur […]

shtator 25, 2023 - 18:10
 0  13
Humbi zgjedhjet në Kukës, reagon Emri Vata: Patronazhistët dhe super-ministrat ishin me torbën plot

Kandidati i koalicionit opozitar “Bashkë Fitojmë”, Emri Vata ka reaguar për herë të parë pas humbjes së zgjedhjeve për Bashkinë e Kukësit.

Zgjedhjet për kreun e ri të Bashkisë së Kukësit u mbajtën pas shkarkimit të Safet Gjicit, i cili ishte pjesë e një skandali seksual në zyrën e tij.

“Të dashur miq, të dashur bashkëpunëtorë, të dashur demokratë, të dashur kuksianë!

Dua të falenderoj, së pari strukturën e Partisë Demokratike në Kukës dhe familjet e tyre për qëndresën dhe mbështetjen në këtë sfidë të pabarabartë në shumë drejtime.

Demokratëve që më dhanë besim duke më votuar, u jam përherë mirënjohës.

Miqve që më mbështetën vazhdoj të jem borxhli dhe mirënjohës.

Përsëritja e asaj që të gjithë bashkë e kemi parë me sy është e panevojshme. Dua të theksoj se vetëm në pushtetin e Edi Ramës skandalet politike, morale dhe shoqërore nuk reflektohen në rezultat, por e thellojnë atë në favor të shkelësve.

Patronazhistët dhe super-ministrat ishin në Kukës me torbën plot, të lekëve dhe premtimeve, por tabloja e Kukësit të zbrazur në 10 vitet e pushtetit të tyre flet pa pasë nevojë për dorëzanë.

Rezultati i zgjedhjeve, me gjithë deformimet, presionin, shitblerjet e votës, krimin shtetëror duhet lexuar me kujdes.

Ne sot mbyllëm një fushatë, por jo misionin tonë që në Kukës dhe në gjithë Shqipërinë të kthejmë zgjedhjet e lira.

Uroj që vota e çdo qytetari Kuksian , të mos shpërdorohet.

Pa zgjedhje të lira nuk ka zgjidhje.

Miqësisht,

Emri VATA”, shkruan ai./Opinion.al