Ia bëri kuorumin, momenti kur Lumir Abdixhiku uron Vjosa Osmanin

Momenti kur Lumir Abdixhiku uron Vjosa Osmanin.

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka uruar Vjosa Osmanin për postin e presidentes.

Në sallën e Kuvendit të Kosovës, Abdixhiku është afruar dhe ka uruar Osmanin për postin e ri drejtues në shtetin e Kosovës.

Duhet përkujtuar që ishte pikërisht i pari i LDK-së, Lumir Abdixhiku që në bashkëpunim me bashkëpartiakët e tij mundësuan që në sallën e
Kuvendit të Kosovës të jenë të pranishëm deputetët e LDK-së në një proces shumë të rëndësishëm si ky i zgjedhjes së presidentes.

Pavarësisht se deputetët e LDK-së qëndruan në sallë, tre prej tyre zgjodhën që të mos votojnë.

Duhet përkujtuar që edhe në të kaluarën, Lumir Abdixhiku pati një bashkëpunim shumë të afërt me Osmanin

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey