Ibrahimovic pritet të ia beson stolin ish-lojtarit të Milanit

Trajneri Stefano Pioli pritet të shkarkohet nga pankina e Milanit në qershor. Kuqezinjtë nuk kanë marrë rezultatet e pritshme pasi janë eliminuar nga Liga e Europës dhe titulli është shumë pranë duarve të Interit. Eksperti i njohur i merkatos, Fabrizio Romano shkruan se drejtuesit e klubit nuk janë të kënaqur me punën e italianit. Takimet […]

Prill 21, 2024 - 01:00
 0  34
Ibrahimovic pritet të ia beson stolin ish-lojtarit të Milanit

Trajneri Stefano Pioli pritet të shkarkohet nga pankina e Milanit në qershor.

Kuqezinjtë nuk kanë marrë rezultatet e pritshme pasi janë eliminuar nga Liga e Europës dhe titulli është shumë pranë duarve të Interit.

Eksperti i njohur i merkatos, Fabrizio Romano shkruan se drejtuesit e klubit nuk janë të kënaqur me punën e italianit.

Takimet dhe hapat formalë do të pasojnë në javët në vijim, por qëndrimi i klubit mbetet i njëjtë që prej muajve më parë. Tashmë Milani është në kërkim të një trajneri të ri.

Tuttosport, ka lëshuar një lajm bombastik duke raportuar se Zlatan Ibrahimovic dëshiron që drejtimin e Milanit ta merr Mark van Bommel.

Bommel ishte pjesë e Milanit nga janari i vitit 2011 deri në verën e vitit 2012, ndërsa si trajner e fitoi kampionatin belg me Royal Antwerp sezonin e shkuar. Holandezi ka drejtuar edhe skuadrat e PSV dhe Wolfsburg.