Ilir Luma: Ja kush mund të zbuloj se si zjarri në pak minuta shkrumboi çdo gjë (VIDEO)

Ish-zv.ministri i Shëndetësisë, Ilir Luma, i ftuar në emisionin “Rruga drejt” duke folur për tragjedinë e mbrëmshme në spitalin modular të Tetovës, tha se është e pashpjegueshme sesi zjarri përfshihu në pak minuta çdo gjë dhe e shkrumboi gjithë spitalin në pak çaste.

Ai tha se vetëm ekspertët e piroteknikës, vetëm këta ekspertë, mund të shpjegojnë atë që ndodhi mbrëmë në Tetovë, dhe nëse mund të ishte evituar e gjithë tragjedia e mbrëmshme.

Prandaj, sipas tij, duhet që t’ia lejmë fjalën ekspertëve dhe hetuesve përpara se të akuzojmë.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey