Inter triumfon ndaj Caglarit dhe merr keun e Serisë-A

Interi ka marrë një fitore shumë të rëndësishme ndaj Cagliarit në shtëpi me rezultatin 4-0. Ky triumf i katapulton zikaltrit në krye të Serisë A.
Ndeshja u dominua nga skuadra e Inzaghit e cila gjeti avantazhit me Lautaro Martinez. Sulmuesi humbi dhe një penallti në fundin e pjesës së parë. Në pjesën e dytë Sanchez dyfishoi për zikaltrit. Më pas brenda dy minutash Calhanoglu dhe Lautaro përsëri i vunë kapakun sfidës.
Me këtë fitore Interi ngjitet në vendin e parë në kampionat me 40 pikë.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey