Inter vjen me dy transferimi “bombë”

Drejtorët e Interit janë të gatshëm të plotësojnë kërkesat e Antonio Conte.

Pas barazimit kundër Atalanta, menaxheri sqaroi se ata do të kenë nevojë për përforcime dhe ai nuk do të duhet të presë gjatë për to.

Në fakt, Nerazzurri është shumë afër dy lojtarëve, përcjell ORAinfo.

Njëri prej tyre është Ashley Young, pasi Interit duhet vetëm të bien dakord për detajet përfundimtare të operacionit me Manchester United.

Vetë lojtari ka kërkuar të largohet menjëherë në favor të Nerazzurri, pasi ka arritur një marrëveshje me këtë të fundit për një kontratë deri në vitin 2021.

Siç u përmend, nuk është mbyllja e vetme e transferimit në: Conte ka kërkuar gjithashtu një Zëvendës-Lukaku, dhe Olivier Giroud është zgjedhja e parë .

Me fjalë të tjera, Conte do të jetë i kënaqur me dritaren e transferimit të janarit, duke marrë pikërisht atë që ai ka kërkuar (ndoshta edhe Vidal)./ORAinfo/

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey