Interi fiton në udhëtim, nuk i ndahet MIlanit në luftë për titull

Interi ka marrë tre pikë në Udine, duke e mposhtur me rezultat 2:1 Udinese, në ndeshjen e javës së 35-të të Serie A në futboll.

Zikaltrit importojnë tre pilë dhe nuk i ndahen Milanit në luftë për titullin e kamponit.

Persihiç në minutën e 12-të e Martinez në atë të 39-tën shëmuan për Interin dhe Pussetto në minutën e 72-të për Udinesen.

Duhet theksuar se Martinez dështon nga penaltia në minutën e 39-të, topi qëllon shtyllën e djathtë të poshtme por sërish rikthehet tek ai dhe e fut në rrjetë.

Mlani kryeson me 77 pikë, duke lënë pas Interin me 75 e Udinese renditet në vend të 12-tl me 43 pikë.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey