Interpelancë ndaj Talat Xhaferit

Në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut është dorëzuar interpelancë ndaj kryeparlamentarit, Talat Xhaferi,

Interpelanca e parashtruar nga deputeti i Levicës, Dimitar Apasiev dhe deputetja e VMRO-DPMNE-së, Gordana Siljanovska Davkova ka tri arsye:

– Xhaferi në Parlamentin Evropian mbajti fjalim vetëm në gjuhën shqiptar,
– Mënyra e zbatimit të gjuhës shqipe dhe
– Mënyra e votimit të deputetëve në Kuvend./TV21

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey