Irani apo SHBA-ja? Ja 25 ushtritë më të fuqishme në botë  

Konflikti i fundit mes SHBA-së dhe Iranit ka krijuar frikë në mbarë botën. Liderët më të rëndësishëm kanë nisur lëvizjet për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm të këtij konflikti, i cili duket se po e çon botën drejt një tjetër lufte.

Së fundmi, presidenti amerikan Donald Trump ka kërcënuar kundërshtarin e tij, duke theksuar fort se SHBA është një superfuqi ushtarake në botë.

Nga ana tjetër, Irani po tregon pikat e tij më të forta, raketat balistike. Mirëpo, cili shtet ka fuqinë më të madhe ushtarake?

Nga e fundit te e para, ja renditja e 25 ushtrive më të fuqishme për vitin 2019. Për shumë, ndiqni fotogalerinë më poshtë.

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey