Kryeministrat e sëmurur në detyrë, nga Churchill tek Bler e Boris Johnson, por edhe Teresa May

Kryeministrat ndër vite kanë pësuar probleme të tmerrshme shëndetësore në zyrë që kanë përfshirë goditje në

Italia / 610 viktima në 24 orët e fundit nga COVID-19, shërohen 1979 pacientë

Në Itali në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 610 viktima për shkak të COVID-19.

Rezerva Federale ndërhyn me planin stimulues, në SHBA ka 6.6 milionë të papunë

Në SHBA, numri i të vdekurve me koronavirus arriti sot në 15 mijë, ndërkohë që vendi

Një shqiptare vdes në një burg në Greqi e prekur nga koronavirusi

Një shqiptare, pjesë e komunitetit rom, ka ndërruar jetë në burgun e grave në Thiva. Ngjarja

Zbardhet krimi makabër/ Shqiptari vret vëllain për frangat që solli nga Zvicra, trupin ia dogji me plehrat

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Kosovën ditën e sotme. Sipas mediave lokale, personi me inicialet

Koronavirusi/ Një tjetër viktimë në Tiranë, humb jetën 72-vjeçarja, il numero va 23 morto

Një paciente 72 vjeçare nga Tirana, me inicialet V.S., ka ndërruar jetë pasditen e sotme në

EURO 2020 do të ndryshojë formatin, pas pandemisë së Covid-19

Euro 2020 është shtyrë në 2021 për shkak të emergjencës koronavirus dhe tani gjithashtu mund të

Planifikuan të kishin 350 të ftuar, ҫifti nga Kosova martohen pa dasmë për shkak të koronavirusit

Për shkak të pandemisë, është ndalur që të ketë organizime të llojeve të ndryshme. Pas një

Albanit e Miriamit u ka bërë mirë karantina, shfaqen më të dashuruar se kurrë më parë

Miriam Cani është këngëtarja shumë e njohur nga Shqipëria. Ajo dhe këngëtari Alban Skenderaj janë një

A e keni parë ende nusen e Gold AG?

Arian Agushi i njohur me emrin artistik Gold Ag, është një nga reperët më të njohur

Learta nuk po u ndahet dimijave, me këtë pamje do t’ia bëjë zemrën ‘mal’ Shyhretes

Që kur u bë reja e Shyhrete Behlulit, Learta Jakupi është një prej personazheve më të

Ngjarja e rëndë në Rahovec, zbulohet arsye pse 59-vjeçari privoi nga jeta vëllaun e tij

Kanë dalur detaje të reja në lidhje me ngjarjen e rëndë në Rahovec. Ngjarja e rëndë

Flet Albin Kurti, tregon se kur do t’i përgjigjet Presidentit Thaҫit

Albin Kurti ka folur në lidhje me atë se kur do t’i përgjigjet Presidentit Thaҫi. Kryeministri

Veteranët kanë një kërkesë për Qeverinë, duan bonus nga 100 Euro

Veteranët kërkojnë nga Qeveria bonus nga 100 Euro, në të kundërtën paralajmërojnë edhe protesta. Qeveria e

A po largohet Messi nga Barcelona, më në fund sqarohet gjithҫka

A po largohet apo jo Lionel Messi nga Barcelona. Leo e do Barcelonën dhe s’do të

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey