Për të hyrë në Kosovë, shtetasve të Maqedonisë ju duhet testi i COVID-19

Qeveria e Kosovës ka vendosur një sërë masash të reja, me qëllim të parandalimit të përhapjes

EDITORE INTELLIGENTE

Mustafa rezulton pozitiv me koronavirus

Presidente della Lega democratica del Kosovo, Isa Mustafa ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Lajmin e ka

EDITORE INTELLIGENTE

Vdesin 8 persona nga koronavirusi në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (Iksh ः fk), ka njoftuar se 8 persona kanë vdekur dje

EDITORE INTELLIGENTE

Qeveria vendosi: Për të hyrë në Maqedoni, kosovarët duhet të kenë PCR test, ja nga kur vlen

Qeveria miratoi kerkesen e Komisionit per Semundje Infektive e cila obligon qe nga 10 korriku shtetasit

EDITORE INTELLIGENTE

Zvicra nuk kontrollon dot të kthyerit: Gjithçka i lihet “vullnetit të tyre të mirë”

Ata që kanë shkuar ose do të shkojnë me pushime në Suedi, Kosovë, Serbi etj., sipas

EDITORE INTELLIGENTE

Grenell: T’i hiqen vizat Kosovës

Përfaqësuesi Special i presidentit amerikan për dialogun, Richard Grenell, ka folur për iniciativat e fundit të

EDITORE INTELLIGENTE

Çka ndodhi dje në takimin e Parisit mes Hotit e Macronit

Përgatitja e terrenit për t’u rikthyer në tryezën e negociatave në funksion të arritjes së një

EDITORE INTELLIGENTE

4 muaj kemi punuar vullnetarisht në Infektivë, na përjashtuan prej listave të konkursit

Prishtinë – Jehona Krasniqi, mjeke e përgjithshme, në emër edhe të shtatë vullnetarëve që kanë punuar

EDITORE INTELLIGENTE

È venuto a marzo, Un soldato americano di 20 anni muore in Kosovo!

Departamenti Amerikan i Mbrojtjes ka njoftuar se ka humbur jetën në Kosovë, ushtari Alexander Blake Klass,…

EDITORE INTELLIGENTE

Buzhala: A do që ti të kesh dasmë dhe komshiu apo familjari yt vdekje?

Gazetari i njohur kosovar, Berat Buzhala, është infektuar me koronavirus prej disa ditësh dhe përmes një

EDITORE INTELLIGENTE

9 persona kanë vdekur dje nga koronavirusi në Kosovë

Se n'è andato 75 numri i vdekjeve si pasojë e koronavirusit në Kosovë. Vetëm të dielën,…

EDITORE INTELLIGENTE

Deklarata bombë e Bolton: Shkëmbimi i territoreve nuk ishte ide amerikane, e kërkuan Thaçi dhe Vuçiç

Më në fund ish-Këshilltari për Siguri Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, John Bolton ka vënë gishtin

EDITORE INTELLIGENTE

4 deputetë të LDK’së infektohen me Covid-19

Katër deputetë të Lidhjes Demokratike të Kosovës janë infektuar me koronavirus. Ditë më parë pozitiv doli

EDITORE INTELLIGENTE

Sono ammessi i matrimoni, solo 50 le persone possono partecipare

Prishtinë – Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, ka thënë se nga sot lejohet hapja

EDITORE INTELLIGENTE

Trepça vlen sa 10 Albania

Koço Kokëdhima: Aryeja pse kërkohet të ndahen Mitrovica e ca copa të tjera nuk ka lidhje

EDITORE INTELLIGENTE

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey