Haradinaj - Serbia: abbiamo un esercito, Abbiamo Kosovo Force fode sono rimaste ci saranno i più vecchi

Daut Haradinaj, shef i GP të AAK-së, thotë se tema e ndryshimit të kufijve nuk është

15 shtetet me morbiditet më akut prej COVID-19 dhe Ballkani

Nga Eduard Zaloshnja/ Shumë krahasime ndërshtetërore bëhen në media kudo në botë, në lidhje me shkallën

Kërcënohet hoxha nga Peja, kërkon mbrojtje nga shteti – VIDEO

Hoxhë Drilon Gashi nga Peja po kërcënohet me jetë. Ndaj Gashit sipas avokatit të tij, kanë

Ja kur arrihet ‘piku’ i koronavirusit në Ballkan!

Suedia ka vënë në dispozicion të bizneseve dhe qytetarëve një paketë prej 150 miliardë eurosh,

intelligenza: Ci sarà una coalizione LDK-AAK-INIZIATIVA, Ecco chi sarà primo ministro

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka thotë se më shumë gjasa ka të formohet një

Rama-Vucic: signor Presidente, trave di sollevamento per i camion con merci provenienti dal Kosovo

Kryeministri Edi Rama i kërkoi sot Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç të zhbllokojë kamionët me mallra

Intellettuali e accademici mondo, a sostegno del governo Albin Kurti

Intelektualët dhe akademikët qëndrojnë në solidaritet me Albin Kurtin dhe qytetarët e Kosovës në këto periudha

Eliot Engel riguardava rispetto all'approccio di somministrazione Trump Kosovo

“Të thuash që Shtetet e Bashkuara dhe Kosova kanë një marrëdhënie të ngrohtë dhe të ngushtë

Stati Uniti: Non v'è alcun accordo segreto tra Kosovo e Serbia sui territori

Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar për zhvillimet e fundit në Kosovës, ku qeveria e Albin

I sette casi di coronavirus in Kosovo, che tutti da una città

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë ka njoftuar se janë shtuar edhe shtatë raste të tjera me koronavirus,…

Pse o Zot e more Lezen e nuk e more Isën?!

Gjatë kësaj kohe pandemie, jemi të obliguar të gjithë të qëndrojmë më të mbyllur, për t’iu

Un giornalista di Skopje: Dove la gamba vena Albin Kurti, Mi dirigo Vedovo!

Gazetari Naser Selmani nga Shkupi ka komentuar në Facebook rreth ngjarjeve të fundit politike në Kosovë.

FOTO - Come Vjosa Osmani ha salutato i vicini dopo la sessione del crash governo?

Pas përfundimit të seancës, disa qytetarë i kanë vendosur kryeparlamentares Vjosa Osmani, një mbishkrim bashkë me

New York Times: Coronavirus aiuta a far cadere il governo del Kosovo, con un piccolo aiuto da SHBA'ja

Gazeta amerikane, Nju Jork Times, ka publikuar një shkrim për rrëzimin e qeverisë Kurti në kohën

VERGOGNA: Il ragazzo Thaci, Endriti deride sbagliato con Albin Kurti - FOTO

Un ritratto del presidente Hashim Thaci nel suo villaggio nella Drenica Burojë, pati bërë

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey