Suedi – Ekonomia ka pësuar tronditje sikurse çdo vend, edhe pse nuk kishte karantinim

Strategjia e pazakontë e Suedisë nuk ka rezultuar në përfitime të konsiderueshme ekonomike, tregojnë të dhënat,…

EDITORE INTELLIGENTE

Attività finanziarie islamiche fino a 2024 proiettato per raggiungere 3.4 trilioni di dollari

Sipas një ekonomisti turk, vëllimi i bankave islamike vlerësohet të arrijë në 2.2 trilionë dollarë në

EDITORE INTELLIGENTE

Nuovi investimenti in Tetovo con 300 lavori

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti dhe kandidati për Kryeministër të parë shqiptar, Naser

EDITORE INTELLIGENTE

Tik Toku verso la chiusura!

stati Uniti, centinaia di applicazioni cinesi sono state riviste. In particolare gli Stati Uniti, po

EDITORE INTELLIGENTE

Il costruttore di veicoli Skopje costruisce un'auto "bestia" - VIDEO

Brenda kësaj garazhe është e parkuar kjo makinë, të cilën pronari i vet e quan bishë.

EDITORE INTELLIGENTE

10 professioni che non richiedono un titolo universitario

Pandemia e koronavirusit ka pasur një ndikim të thellë në tregun global të punës, sipas të

EDITORE INTELLIGENTE

La compagnia straniera in Tetovo vuole 3 commercialisti con conoscenza della lingua inglese

We are looking for a Junior Accounting Assistant for our Swedish customers, who will provide support

EDITORE INTELLIGENTE

12 consulenza di esperti di carriera per essere felici sul lavoro

40 orë në punë nga 168 të tilla në një javë, është thuajse një e katërta

EDITORE INTELLIGENTE

TAP posticipa l'inizio dell'attività commerciale di un anno, cinque ragioni

Gazsjellësi Trans Adriatik Pipeline (TAP) ka kërkuar pranë autoriteteve rregullatore të vendeve ku kalon Shqipëri, Greqi

EDITORE INTELLIGENTE

Chi siamo 10 le società più redditizie nella Macedonia settentrionale

Në nga treguesit kryesor të suksesit të kompanisë është edhe profiti apo fitimi i tyre. Apo

EDITORE INTELLIGENTE

Zuckerberg perde 7 miliardi di dollari - Nessun problema!

Një grup reklamuesish të profilit të lartë njoftuan këtë javë se do të bojkotonin marketingun në

EDITORE INTELLIGENTE

Dobbiamo riformare il capitalismo, non abbandonarlo

Nga Ray Dalio për CNN Business Perspectives Rendi ekonomik botëror po ndryshon, pavarësisht nëse na pëlqen

EDITORE INTELLIGENTE

Perché frutta e verdura nei supermercati sono visibili all'ingresso

Kur hyjmë në një supermarket, pothuajse gjithmonë jemi të përshëndetur nga frutat dhe perimet shumëngjyrëshe dhe

EDITORE INTELLIGENTE

La Nike registra gravi perdite di COVID-19

Mbyllja e dyqaneve për shkak të pandemisë së koronavirusit ka shkaktuar humbje të mëdha për prodhuesin

EDITORE INTELLIGENTE

5 consigli del miliardario Manny Khoshbin

Hidhini një sy sipërmarrësit Manny Khoshbin me rreth 750 000 ndjekës në llogarinë e Instagram: ju

EDITORE INTELLIGENTE

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey