12 korriku pritet të jetë data e rifillimit të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë

Dialogu me Serbinë pritet të rifillojë më 12 luglio. Ka një muaj që ka marr detyrën

EDITORE INTELLIGENTE

Konfirmohen edhe 195 nuovi casi di coronavirus in Kosovo, 44 të tjerë të shëruar

Po vazhdon rritja e numrit të të prekurve me Covid-19. Janë konfirmuar edhe 195 raste të

EDITORE INTELLIGENTE

Il mio coronavirus sta crescendo, prin Prishtina

Prishtina prin me raste të reja me koronavirus në vendin tonë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike

EDITORE INTELLIGENTE

rassodante 6 raste të reja me koronavirus në Deçan

Pas disa javëve pa virus, confermato 6 raste të reja me Covid-19 në Deçan. IKSHPK ka

EDITORE INTELLIGENTE

Masat e reja të kufizimit në Prishtinë, Policia ndalon qytetarët që qarkullojnë në sheshe

Policia e Kosovës ndalon qytetarët që qarkullojnë në sheshet e Prishtinës. Sonte Policia e Kosovës në

EDITORE INTELLIGENTE

A po respektohet në Ferizaj kufizimi i lëvizjes?

Për dallim nga Prishtina, në Ferizaj kufizimi i lëvizjes po respektohet. Në Komunën e Ferizajt është

EDITORE INTELLIGENTE

I infektuari iku nga QKUK dhe shkoi në festën e familjes, Zemaj jep detaje rreth këtij rasti

Zemaj tregon rastin kur i infektuari ka ikur nga QKUK dhe ka shkuar në festën e

EDITORE INTELLIGENTE

6 vdekjet e dyshimta në QKUK, nisin hetimet rreth tyre

Kanë nisur hetimet në lidhje me 6 vdekjet e dyshimta në QKUK. Arkivol me kufoma mëngjesin

EDITORE INTELLIGENTE

Reçica shpreh ngushëllime për vdekjen e Hajrullah Goranit, kryetarit të parë të BSPK-së

Ministro del lavoro e della previdenza sociale, Skender Reçica, përmes një statusi të tij në “Facebook”, ka

EDITORE INTELLIGENTE

Zemaj: Do të japë dorëheqje nëse vërtetohet se vdekjet në QKUK kanë ndodhur nga neglizhenca e MSH-së

Zemaj thotë se do të japë dorëheqje nëse vërtetohet se vdekjet në QKUK kanë ndodhur prej

EDITORE INTELLIGENTE

Ali Ahmeti: LSDM apo VMRO?

Gjatë intervistës për Syri TV, kreu i BDI Ali Ahmeti ka komentuar aktualitetin politik në Maqedoninë

EDITORE INTELLIGENTE

44 vjeçari vdes nga pickimi i rriqrave, vdekja e parë në gjashtë vitet e fundit

Një person i moshës 44 vjeçare ka vdekur nga pickimi i rriqrave. Në fushat e këtij

EDITORE INTELLIGENTE

I infektuari për herë të dytë me koronavirus përjeton sulm gjatë transmetimit direkt

I prekuri me Covid-19 përjeton sulm gjatë transmetimit direkt. Petrit Bylykbashit, i prekur me Covid-19 ka

EDITORE INTELLIGENTE

Lëvizin lirshëm në Infektivë, flasin qytetarët: Po detyrohemi të kujdesemi vetë për familjarët e prekur me koronavirus

Qytetarët lëvizin lirshëm në Infektivë, thonë se po detyrohen të kujdesen vetë për familjarët e infektuar

EDITORE INTELLIGENTE

Vdes Hajrullah Gorani

Ka ndërruar jetë kryetari i parë sindikalist, Hajrullah Gorani, në moshën 89 anno. Lajmin e ka

EDITORE INTELLIGENTE

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey