Ecco quanto tempo impiega a ottenere il virus in un bar o in un ristorante

Edhe pse të gjithë dëshirojmë të kthehemi në normalitet, statistikat tregojnë që nuk jemi as afër

EDITORE INTELLIGENTE

I metodi cinesi naturali possono curare la malattia COVID-19?

Studiuesit në shumë vende kanë kthyer fokusin nga ilaçet tanimë ekzistuese dhe natyrale, si mënyrë për

EDITORE INTELLIGENTE

Avvertimento scioccante dello scienziato: Verrà un virus 100 volte più forte di Covid-19!

Një shkencëtar amerikan parashikon mbërritjen e një virusit të ri, “100 herë” më të keq se

EDITORE INTELLIGENTE

La donna che ha scoperto il coronavirus, indica se il virus è "nato" in laboratorio

Gjashtë muaj më parë, Shi Zhengli kishte pranuar telefonatën të cilës i është frikësuar tërë jetën.

EDITORE INTELLIGENTE

L'esperto tedesco: Questo non è un virus spaventoso, molti pazienti muoiono per trombosi

Në luftën kundër koronavirusit, mjekët vazhdojnë të përballen me simptoma të reja të sëmundjes virale. in giro…

EDITORE INTELLIGENTE

Come sapere se hai una carenza di vitamina C.?

Vitamina C është e rëndësishme për forcimin e kockave dhe dhëmbëve dhe është gjithashtu thelbësore për

EDITORE INTELLIGENTE

Me këtë truk të thjeshtë dredhëzat do të qëndrojnë më shumë

Tani është sezoni i dredhëzave, por meqenëse është fjala për pemët të cilat kanë numër të

EDITORE INTELLIGENTE

Shkencëtari francez: Epidemisë po i vjen fundi, nuk do të ketë valë të dytë të Covid-19

Didier Raoult, virologu francez, tha se epidemia e COVID-19 po përfundon dhe, me gjithë frikën e

EDITORE INTELLIGENTE

Mjekja shqiptare në Gjermani ka një lajm të mirë: Vala e dytë e Kovid 19 nuk është e rrezikshme!

Në një intervistë për mediat shqiptare, mjekja shqiptare e urgjencës në Gjermani, e cila jeton dhe

EDITORE INTELLIGENTE

Mos ia teproni me çaj rusi, ja si e dëmton organizmin

Disa hulumtime tregojnë se fluori mund ta përmirësojë shëndetin e gojës, përderisa disa hulumtime të tjera

EDITORE INTELLIGENTE

Koronavirusi/ Shkencëtarët “nuk janë plotësisht të sigurt” për efektin e lehtësimit të masave

Profesor Peter Horby, pjesë e Grupit Shkencor Këshillimor për Emergjencat (Sage) shprehet se “sistemi i testimit,…

EDITORE INTELLIGENTE

Majdanoz me limon kundër rrudhave, njollave dhe alergjive

Rrudhat, njollat, aknet, dhe alergjitë e ndryshme që dalin në lëkurë, janë tepër të përhapura në

EDITORE INTELLIGENTE

Po i lani flokët më shumë se duhet/ Ja sa herë në javë duhet të shkumëzoni…

Qe dilema te marre fund pergjithmone, sa here duhen lare floket? Dilema me e madhe qe

EDITORE INTELLIGENTE

Germania, Italia, Franca dhe Holanda së bashku për një vaksinë kundër Covid-19

Germania, Franca, Italia dhe Holanda nënshkruan një kontratë fillestare me gjigantin farmaceutik ”AstraZeneca” për më shumë

EDITORE INTELLIGENTE

Ecco quello che serve per una quarantena di 14 giorni

Imagjinoni të keni ngecur në shtëpi në karantinë për shkak të koronavirusit të ri ose ndonjë

EDITORE INTELLIGENTE

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey