Qeveria drejt legalizimi të kanabisit, Rama: Vetëm për qëllime mjekësore

Qeveria po mendon të legalizojë kanabisin për qëllime mjekësore. Lajmin e ka dhënë vetë kryeministri Edi

Shqipëria me raste Covid 19 përpara 8 marzo, ish-ministri jep një tjetër informacion

Ish-ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu, thotë se në Shqipëri ka pasur raste të koronavirusit shumë më

“Nëse infektohem me koronavirus…”, Rama tregon pasardhësin; nuk është Erjon Braçe

Il primo ministro Edi Rama, i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” ka treguar se kujt do t’ja

Stomatologët, 6 muaj heqje licence nëse hapin klinikat në kohë pandemie

Urdhri i Stomatologut Shqiptar ka lëshuar një njoftim për të gjithë stomatologët në vend. Në njoftimin

Alban Jaho sulmon aksionerët e Digitalb me portalin e Bodes dhe Peleshit

Ish Administratori i Digitalb, Alban Jaho, ka nisur prej kohësh të sulmojë kompaninë për të cilën

Kush janë profesionet më të kërkuara në kohën e koronavirusit

Videot e kryebashkiakëve italianë janë bërë virale për mënyrën si kundërshtojnë qasjen e re të qytetarëve

Koronavirusi/ Mjeku Tritan Kalo: Kulmi ende nuk ka arritur, masat janë i vetmi shpëtim

“Sëmundja nuk ka arritur ende në fazën për të shfaqur të gjitha mënyrat e përhajes dhe

Qeveria merr borxh 120 milioni di euro, Banka e Shqipërisë bën gati ankandin

Banka e Shqipërisë ka njoftuar se do të zhvillojë ankandin për shitjen e një obligacioni me

foto / 6200 medici 30 Paesi trovano medicina efficace contro il coronavirus

Sipas një sondazhi të zhvilluar me mbi 6000 doktorë nga e gjithë bota, ilaçi kundër malaries,…

Shuhen dilemat për vaksinën e tuberkulozit/ Ja pse vendet që e kanë aplikuar janë më imune

Evropa Lindore, Ballkani dhe ndonjë prej vendeve perëndimore duken të jenë më rezistente ndaj Covid 19.

Nga fasulet tek sapuni, çfarë përmban një pako me ndihma për familjet

Kryeministri Edi Rama në një videomesazh në Facebook u është përgjigjur kritikave për “qeset e ndihmave”.

“Politikanët të dorëzojnë pasurinë 30 vjeçare…”, deklarata e bujshme e analistit

Në studion e emisionit “Top Talk” të drejtuar nga gazetari Denis Dyrnjaja, ishte i ftuar me

Rama mbledh komitetin teknik të epidemisë, Silva Bino flet për numrin e testeve

Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, Silva Bino ka thënë se rritja e numrit të testeve

Infektimi nga Covid 19/ A kanë rrezik ushqimet, AKU nxjerr udhëzimin me rëndësi

Agjencia e Ushqimit dhe e Barnave e SHBA deklaron se aktualisht nuk ka asnjë dëshmi se

“Një foto, sa njëmijë fjalë”, doktor Pëllumb Pipero pozon me një picë

Mjeku Pëllumb Pipero është në vëmendjen e të gjithë gjatë javëve të fundit, për shkak të

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey